deep_vyrocie

V polovici augusta sa v Jasenskej doline uskutočnilo tradičné stretnutie prvých tanečníkov a zakladateľov známeho martinského  tanečného klubu, ktorý pôsobí na tanečnej scéne už 22 rokov.

Medzi prvými „Dípakmi“ sa stali augustové stretnutia už zabehnutou tradíciou. Nenechajú si ju ujsť ani tí bývalí tanečníci, ktorí už dlhodobo žijú v zahraničí. Každý rok meria početná skupina ľudí cestu do Jasenskej doliny, aby zaspomínali na prvé súťaže, úspechy a spoločné úsmevné  zážitky. „Na začiatky Deepu si pamätám úplne presne. V móde boli vtedy diskotéky a disko tance. Chceli sme sa v tomto smere zlepšiť, a tak sme začali trénovať. Keď sme išli na našu prvú súťaž, nemali sme vymyslený ani názov. Zaujal nás nápis Deep na kamarátovom tričku a názov tanečného klubu bol na svete,“ približuje vznik klubu jeden z prvých tanečníkov Radovan Čatloš. Martinský tanečný klub Deep začínal s malou skupinou  tanečných nadšencov v skromných podmienkach a dlhé roky bol a aj je liahňou tanečných talentov z Turca.

Postupne prišli úspechy v podobe titulov majstrov Slovenska, Európy a sveta. „Deep funguje od roku 1990. Som rád, že som zasvätil svoj život práve jemu. Práca s deťmi ma napĺňa, tanec je mojou srdcovou záležitosťou a teší ma, že vychovávame deti, ba dokonca aj deti našich prvých tanečníkov. Urobím všetko pre to, aby kráčali v šľapajách svojich rodičov, ktorí za Deep vyhrávali európske a svetové šampionáty,“ dodáva hlavný choreograf  Miroslav Frolo na záver.

G. AVRAMOVÁ